Daugavpils
16.vidusskola

Brauciens uz Briseli

  Pavisam nesen no š.g. 27. septembra līdz 29. septembrim 4 mūsu skolēni – Aleksandrs Kaufmans (9.a), Rostislavs Osipovs (9.a), Valērija Pečonka (10.), Nikole Červinska (10.) – kopā ar angļu valodas  skolotāju Žannu Špoģi apmeklēja Beļģijas valsts galvaspilsētu Briseli. Brauciens bija lieliska balva par mūsu Daugavpils 16. vidusskolas veikumu  Eiropas projekta  ietvaros. Iespēja nokļūt Briselē mums bija, pateicoties Eiropas Parlamenta deputātam no Latvijas  Andrejam Mamikinam.

Mūsu galvenais mērķis bija apmeklēt Eiropas Parlamentu, iepazīties ar Eiropas Parlamenta struktūru un darbību.

Pirmajā dienā mums bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu, kur mēs uzzinājām informāciju par citu valstu deputātiem, sēdēm Briselē un Strasbūrā. Mums pastāstīja, kā veidojas parlaments, cik valstis ir Eiropas Savienībā un cik ir kandidātvalstis. Iepazināmies  ar pieņemtajiem likumiem, kuri attiecas arī uz Latviju – vai var dzert ūdeni no krāna, vienots mājas tarifs, lidostas sniedz kompensācijas, ja izlidoji vēlāk un citas sadzīviskas lietas.

Pēc ekskursijas pa Eiropas Parlamentu mēs satikāmies ar Andreju Mamikinu. Mēs piedalījāmies diskusijās, uzdevām interesējošus mūs jautājumus. A. Mamikins pastāstīja, kā strādā Eiropas Parlaments, kā notiek sēdes, kā izskatās sēžu zāle un pastāstīja, kas kur sēž, kādā valodā notiek sēdes. Vēlāk katrs varēja aprunāties ar Latvijas deputātu.

Nākamajā dienā mēs piedalījāmies ekskursijā pa Briseli. Mūsu ekskursija sākās ar pilsētas vēsturiskās daļas apmeklēšanu. Mums bija iespēja iepazīties ar brīnišķīgo Gotikas stila arhitektūru, apskatījām Briseles rātsnamu un vairākas ģildes, ko tagad izmanto Briseles mērs. Bija iespēja arī aplūkot Briseles galvenos simbolus  – čurājošo puisēnu, meiteni un suni.

 Kad mēs apskatījām pilsētas vēsturisko centru,  tad devāmies uz pilsētas otro daļu, kas atrodas  nelielā kalnā. Šī pilsētas daļa ir piepildīta ar daudzveidīgiem muzejiem – mūzikai, mākslai veltīti muzeji, dažādas baznīcas un katedrāles – Dievmātes kapela, Dievmātes baznīca, Svētā Miķeļa un Svētās Gudulas katedrāle. No augšas mēs varējām priecāties par aizraujošām ainavām uz pilsētas vēsturisko daļu.

Mums bija iespēja nogaršot Beļģijas nacionālos ēdienus – vafeles, dažādas šokolādes, ēdienus ar garnelēm. Var teikt, ka visi nacionālie ēdieni bija ļoti garšīgi.

Mājās mēs atgriezāmies ļoti priecīgi un laimīgi, jo mums bija iespēja pavadīt laiku Eiropas Parlamentā un Briselē. Par to mums ir daudz iespaidu.

Žanna Špoģe: «Esmu patiesi gandarīta, ka mums izdevies lielisks brauciens un mūsu skolēniem bija iespēja iepazīt Eiropas Savienības galvaspilsētu, savām acīm redzēt Eiropas Parlamenta ēku, tikties ar dažādiem cilvēkiem un iepazīties ar to, kā tad īsti darbojas ES struktūra. 

           Mēs gribam pateikties Eiropas Parlamenta deputātam Andrejam Mamikinam par piedāvāto iespēju, skolas administrācijai par atbalstu, kā arī A. Mamikina palīdzei N. Sisojevai, kura lieliski organizēju mūsu ceļojumu un ekskursiju.

Sagatavoja: Valērija Pečonka un Žanna Špoģe