Daugavpils
16.vidusskola

Latvijas skolas somas

No šī gada 1. oktobra 16. vidusskola sāk darboties iniciatīva ,,Latvijas skolas soma’’. Lai to realizētu, ir izstrādāts pasākumu plāns (skat. pielikumā), kurā piedalās 1.-12. kl. skolēni. Jau oktobrī 4.a un 4.c kl. skolēni apmeklēs Raiņa māju Berķenelē. 4.b klase darbosies Māla mākslas centrā. 8. klasēm ir ieplānots Daugavpils cietokšņa un ekspozīcijas “Atmiņu lāde” apmeklējums.

 

 

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” 16.vidusskolā: Mācību ekskursija uz Berķeneli

 

Šī gada 3.oktobrī mūsu skolā tiek uzsākta iniciatīva “Latvijas skolas soma”. Projektu ietvaros 4.a un 4.c klases skolēni bija pirmie no skolas, kuri brauca ekskursijā uz Berķeneles pusmuižu iepazīties ar Raiņa bērnību, viņa ģimenes dzīvi Berķeneles pusmuižā, izjust tā laika vēsturi, mājas auru, mazā Jānīša bērnības izpriecas. Skolēniem tika piedāvāts gida stāstījums par Pliekšānu ģimenes dzīvi. Viņi uzmanīgi klausījās ekskursijas vadītājas stāstījumā, atbildēja uz jautājumiem, darbojās radošajās darbnīcās, kurās pielietoja radošo izdomu un fantāziju, iegrimstot kultūrvēsturiskajā vidē. Uzmanīgākie tika apbalvoti ar piemiņas balvām.

Skolēni bija ļoti gandarīti par piedāvāto ekskursiju šīs iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma’’ ietvaros‘’. Izsakām lielu pateicību iniciatīvas koordinatoriem par doto iespēju apmeklēt un izzināt dzimto novadu, Raiņa personību un daiļradi.

Sagatavoja Jeļena Šilova,4.a kl. audzinātāja

 

 

Projekta „Latvijas skolas soma” atklāšanas pasākums

 

Šajā mācību gadā visas skolas iesaistās lielākajā Latvijas Valsts simtgades programmas iniciatīvā – „Latvijas skolas soma”. Tās  mērķis ir nodrošināt, lai ikviens skolēns klātienē izzinātu un saglabātu Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazītu zinātnes sniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Uzsākot jauno mācību gadu, ceturtdien, 6. septembrī, Rīgā tikās skolēni no visiem Latvijas novadiem, lai atklātu Latvijas Valsts simtgades iniciatīvu “Latvijas skolas soma”.”Lai izjustu piederības sajūtu savai valstij, ir svarīgi to iepazīt. “Latvijas skolas soma” ar radošas līdzdalības rosināšanu pavērs iespēju katram skolas bērnam un jaunietim dziļāk iepazīt Latviju, tās valstiskuma veidošanos, kultūras vērtības, zinātnes un uzņēmējdarbības sasniegumus un dabas  bagātības,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde. Pasākuma atklāšanā savu uzrunu veltīja arī ministru prezidents Māris Kučinskis.

Uz “Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākumu tika uzaicināti skolēni un viņu pedagogi no visām Latvijas pašvaldībām (119 novadiem) proporcionāli skolēnu skaitam katrā no tām. Mūsu skolu pārstāvēja 15 skolēni no 5.-9.kl.  Atklāšanas pasākumā skolēniem būs iespēja apmeklēt interaktīvās darbnīcas un iepazīties ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” saturu un pieeju un atklāt Latvijas daudzveidību, sasniegumus, inovācijas, kultūru, vēsturi un tradīcijas. Piemēram, leļļu filmu darbnīcā ”Animācijas Brigāde” varēja uzzināt vairāk par filmu tapšanas procesa aizkulisēm, mūzikas istabā – apgūt skrečošanas pamatprasmes un piedalīties radošā eksperimentā. Skolēniem bija iespēja arī  ielūkoties pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, video studijā dalīties iespaidos, ko viņiem nozīmē Latvija un kādu viņi to redz nākamajos simt gados, kā arī piedalīties citās aktivitātēs un ieskandināt jauno mācību gadu koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” kopā ar Latvijas māksliniekiem: Raimondu Paulu, Justu, ”DaGamba” un daudziem citiem mūziķiem. Latviešu autoru skaņdarbos atspoguļojās Latvijas mūzikas attīstība cauri laikiem, tautas mūzikas saspēle ar šodienas muzikālajām iespējām.

Katrs no mums saņēma sporta somu ar Latvijas simtgades logo un projekta nosaukumu.

Atklāšanas pasākumā patiess prieks mijās ar savdabīgu pārsteigumu. Šis pasākums bija aizraujošs un nevienu mirkli tajā nebija garlaicīgi. Tā bija laba iespēja atrast jaunus draugus. Mēs visi lepojamies ar mūsu valsti.