Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola

Viktorīna “Latvijas simtgadi sagaidot”

15. novembrī Daugavpils centra vidusskolā mēs — 11. klases skolēni Olga Naumova, Germans Boka, Andrejs Besedins, Jeļizaveta Kaļiņina pārstāvējām mūsu skolas godu ikgadējā viktorīnā Daugavpils mazākumtautību skolu 11. klašu skolēniem, kurā varējām pārbaudīt savas zināšanas par mīļoto dzimteni. Viktorīnai gatavojāmies jau laicīgi, jo bija jāveic radošais mājas darbs — “Latvija 100 vārdos”. Mēs 100 vārdos uzrakstījām novēlējumu Latvijai 98. dzimšanas dienā, kā arī nodziedājām mūsu mīļāko dziesmu – Renāra Kaupera “Mana dziesma”. Žūrijai un visiem klātesošajiem ļoti patika mūsu pieeja, un šajā konkursā mēs saņēmām maksimālo punktu skaitu. Viktorīnas jautājumi prasīja no mums precizitāti un labas zināšanas par Latviju. Piemēram, jautājums “Kura ir vislielākā kāpa Latvijā?” izraisīja paniku, jo neviena komanda nezināja atbildi. Bet tas jau arī ir viktorīnas uzdevums – ne tikai pārbaudīt savas zināšanas, bet arī uzzināt kaut ko jaunu. Tagad mēs zinām, ka Latvijas vislielākā kāpa ir Pūsēnu kalns. Lai arī jautājumi nebija viegli, izrādījās, ka mūsu komanda ir viserudītākā, tāpēc mēs kļuvām par uzvarētājiem. Latgales Reģionālā Televīzija par mums izveidoja sižetu un parādīja to LTV1 kanālā.
Mēs lepojamies ar savu uzvaru, mūsu skolu un mūsu tēvzemi!

Jeļizaveta Kaļiņina, 11. klase