DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Daiļliteratūras darbs — tā nav tikai literatūra

Š.g. 5.aprīlī pilsētā notika krievu literatūras konkurss-spēle 5.klašu skolēniem pa Sakariusa Topeliusa pasakas lappusēm “Daiļliteratūras darbs — tā nav tikai literatūra”. Bija uzdots mājas uzdevums – uzmanīgi izlasīt desmit S.Topeliusa pasakas. Konkursā piedalījās  skolēni no 6 pilsētas skolām. Mūsu skolu pārstāvēja  5.klašu skolēnu komanda: Dmitrijs Vasjkovs (5.c), Deniss Aleksandrs Akuntjevs (5.c), Viktorija Pavlovska (5.b). Daiļliteratūras darbs-tā nav tikai literatūra, bet tā ir saistīta ar ģeogrāfiju, mūziku, matemātiku, dabaszinībām, dažādām valodām: zviedru, latīņu valodu. Uzdevumi  bija sarežģīti, bet interesanti un neparasti: jāzina pasakas saturs, vārdu leksiskā nozīme, decimāldaļskaitļi.

Ļoti patīkami, ka mūsu skolēni  ieguva III vietu. Paldies mūsu talantīgajiem skolēniem! Paldies skolotājai Allai Požarskai par skolēnu sagatavošanu konkursam!