Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola

Lačplēša diena

Par skaistu tradīciju ir kļuvis notikums, kad Lāčplēša dienā – 11. novembrī — lāpu gājienā apliecinām, ka mēs lepojamies ar latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās. Īpaši nozīmīgi, ka šī noskaņa, emocijas, pāŗdzīvojums, kas tiek izjusts, kopā dodoties lāpu gājienā, apvieno mūsu pilsētas iedzīvotājus. Arī mūsu skolas skolēni piedalījās šajā svinīgajā svētku pasākumā. Lāpu gaisma, dodoties no Dubrovina parka pa Lāčplēša ielu uz Vienības laukumu, iezīmēja upes plūdumu, kas ietek Latvijas sirdī —  lāpas tika izvietotas Latvijas kontūrā. Gaisma vienmēr vieš cerību, sniedz enerģiju, raisa labas domas – tas viss bija izjūtams, atrodoties plecu pie pleca šajā svinīgajā brīdī.

Sagatavoja Dašķeviča Lana, 9.a kl