DAUGAVPILS DRAUDZĪGĀ AICINĀJUMA VIDUSSKOLA

Starptautiskā skaitļa π diena.

14. martā visas pasaules matemātiķi un fiziķi svin Starptautisko skaitļa π dienu. Mūsu pilsētas 5.-7. klašu skolēni jau tradicionāli pievienojās šīs nozīmīgās konstantes godinātāju pulkam. Matemātisko pēcpusdienu “Skaitļa π svētki” 19. martā organizēja 16.vidusskolas skolēni kopā ar skolotājiem. Pasākumā bija visas tradicionālās daļas: svinīgā runa un atjautīgo uzdevumu risināšana, spēles un pīrāga baudīšana. Skolēni varēja uzzināt interesantus faktus par skaitļi π, sajust prieku no intelektuālās piepūles un atklājumiem. Svētku un sacensību gars valdīja skolas aktu zālē. 12 komandas no pilsētas skolām varēja pārbaudīt savas spējas rēbusu atminēšanā, uzdevumu ar sērkociņu risināšanā, tangramu salikšanā, interesantu teksta uzdevumu risināšanā. Vislabāk šoreiz veicās divām komandām no Daugavpils Krievu vidusskolas-licēja, kuras ieguva 1. vietu. Bet neskatoties uz to, ka dažiem nesanāca pilnīgi pareizi atrisināt visus uzdevumus, zaudējušo nebija. Mūsu skolas komanda ieņēma 3. vietu. Visi skolēni vienādi jautri un lietderīgi pavadīja laiku, kā arī dabūja balvu – garšīgu pīrāgu!

Paldies skolotājiem par konkursa organizāciju un skolēnu sagatavošanu! (foto)

 

Sagatavoja Irina Grodze, matemātikas

un informātikas MK vadītāja