Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola

Pedagoģiskās meistarības pilnveidošana ASV

Mūsu skolas angļu valodas skolotāja Nadežda Dzalbe septembrī – oktobrī apmeklēja nodarbību ciklu ASV. Lūk, ko viņa pastāstīja skolas avīzes redakcijai par šo unikālo iespēju.

 „2018. gada pavasarī es aizpildīju pieteikumu dalībai The Fulbright Teaching Excellence and Achievement Program (Fulbright TEA, skolotāju meistarības pilnveidošanas programma). Fulbright TEA sponsorē ASV Valsts departaments ar ASV valdības nodrošinātu finansējumu un administrē IREX (International Research & Exchanges Board – Starptautiskā pētījumu un apmaiņas pārvalde). Programma piedāvā skolotājiem no visas pasaules pavadīt ASV sešas nedēļas, apmeklējot profesionālās pilnveides akadēmiskus seminārus universitātē, novērojot stundas un daloties pieredzē ar skolotājiem un studentiem universitātē un vietējās vidusskolās.

Mani uzaicināja uz interviju, un  bija liels pārsteigums, ka esmu tikusi programmā, jo no katras valsts dalībai tiek atlasīti tikai viens, divi skolotāji. Šogad šajā projektā piedalījās ap 150 skolotājiem no Eiropas, Āzijas un Dienvidamerikas,  kas pilnveidoja savu pedagoģisko meistarību  dažādās ASV universitātēs. Mana kursa nodarbības notika Ziemeļu Kolorādo universitātē, tās bija lekcijas, darbs grupās, prezentāciju veidošana.  Kursa ietvaros notika arī kultūras pasākumi, es uzstājos studentu priekšā, iepazīstinot tos ar Latviju, tās kultūru un izglītības sistēmu.

Nozīmīgs bija Amerikas skolas apmeklējums, kur praksē varēja vērot kompetenču pieeju izglītībā. Skolēni strādā ar datoriem (individuāli vai grupā), veido prezentācijas, projektus, kurus pēc tam prezentē vecākiem un klasesbiedriem. Vidusskolā visu mācās praktiski. Piemēram, izjauc procesoru un tā pēta datora uzbūvi, medicīnas zināšanu pamatus apgūst, izmantojot manekenus.

Man bija iespēja personīgi novadīt stundas ASV skolē-niem. Vienas stundas tēma bija „Latvija”. Es priecājos un lepojos, ka man bija iespēja paplašināt viņu zināšanas par mūsu valsti.

Pateicoties dalībai Fulbright TEA programmā, es guvu unikālo darba pieredzi, svarīgas  zināšanas un jaunus draugus visā pasaulē.”

 

Sagatavoja Daugavpils 16.vidusskolas avīzes redakcija