Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola

Erasmus+ projekta „Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs?” dalībnieku tikšanās Horvātijā

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekts “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs? ARE WE REALLY SOCIAL WITH SOCIAL MEDIA?” Nr.2019-1-TR01-KA229-074760_3.

2021.gada septembrī Erasmus+ projekta “Kā saskarsme sociālajos tīklos ietekmē mūs? ARE WE REALLY SOCIAL WITH SOCIAL MEDIA?” ietvaros notika projekta dalībnieku tikšanās Zagrebā (Horvātija), kurā piedalījās partneri no Turcijas, Latvijas, Polijas, Igaunijas un Horvātijas. Daugavpils 16. vidusskolu pārstāvēja 11.klases skolēnu komanda – V. Gaiļevskis, M.Kuzņecova, E.Vasiļjeva, V.Proško, D.Jefanovs –, angļu valodas skolotāja Ž.Špoģe un latviešu valodas skolotāja A.Anufrijeva.

Pirmajā dienā dalībvalstu komandas apmeklēja Zagrebas XI ģimnāziju. Sākumā viesus uzrunāja ģimnāzijas vadītāja, uzsverot projekta tēmas aktualitāti un nozīmi. Pēc tam skolēni piedalījās nodarbībā, kurā notika iepazīšanās aktivitātes, tika rādīta prezentācija un stāstīts par Zagrebas XI ģimnāziju, mācību procesu un ārpusstundu aktivitātēm. Skolēni runāja par sociālo tīklu izmantošanas plusiem un trūkumiem, kā arī alternatīviem laika pavadīšanas veidiem. Savukārt skolotājiem bija iespēja iepazīt mācību procesa organizēšanas īpatnības pandēmijas laikā.

Turpmākajās dienās notika aktīvs darbs, izzinot un izmēģinot alternatīvus laika pavadīšanas veidus. Projekta dalībnieki piedalījās darbnīcā “Akrobātiskās zīda dejas un vertikālās dejas”, kurā noskatījās prezentāciju un ar interesi apguva dažus šo deju elementus. Strādājot “Licitar hearts” darbnīcā, skolēni runāja par mākslu un amatniekiem, kā arī iejutās mākslinieku lomā. Dodoties ekskursijā pa Zagrebu, projekta dalībnieki iepazina pilsētas vēsturi un arhitektūru.

Piedaloties dažādās aktivitātēs un apmeklējot kultūrvēsturiskās vietas, projekta dalībnieki iepazina Horvātijas kultūru un tradīcijas. Izzinošs un aizraujošs bija pārgājiens uz Plitvices ezeru nacionālo parku, kura laikā bija iespēja izzināt un izbaudīt pirmatnējās dabas neatkārtojamo skaistumu. Kopējais maršruta garums bija ap 10 km. Projekta dalībnieki apmeklēja arī dažas Krkas salas ievērojamās vietas – Sv.Lūcijas baznīcu Jurandvorā, kurā tika atrasta senākā (9.gs.) horvātu glagoliskā raksta plāksne, un Baškas pilsētu.

Tikšanās noslēgumā dalībnieki izvērtēja iegūtās zināšanas un pieredzi, kā arī saskaņoja veicamos uzdevumus, jo darbs pie projekta turpinās. Nākamā tikšanās ar projekta partneriem tiek plānota novembrī.

Informāciju sagatavoja Daugavpils 16.vidusskolas komanda